ANO, BYLA PÁRTY!

ANO, byla párty! A jak to všechno vůbec probíhalo?

Přípravy začaly už v pátek večer, kdy se na místě začalo stavět pódium, hlavní „stejdž". V sobotu hned po rozednění se začala instalovat potřebná technika a zázemí celé akce jako stan pro vystupující, stánky, zastřešená hospůdka, skákací hrad apod.

Číst více
0

PŘÍBRAMÁCI, A CO DÁL? (4. DÍL)

Můj poslední článek jsem končil slovy, že se pokusím zažehnout jiskru veřejné diskuse na téma cestovního ruchu, nezaměstnanosti a problematiky Brd. Podle ohlasů soudě, povedlo se mi to více, než jsem očekával. Telefonát z kanceláře ministra obrany, ve kterém mi bylo sděleno, že ochotu konstruktivně diskutovat o budoucnosti Brd po zrušení újezdu vnímají jako velmi důležitý signál z Příbramska, mne už snad ani neudivil.

Číst více
0

PŘÍBRAMÁCI, A CO DÁL? (3. DÍL)

První článek na téma nezaměstnanost jsem věnoval popisu situace a upozornil především na velmi neblahý trend, který posunuje Příbram stále hlouběji do pole měst s nejvyšší mírou nezaměstnanosti a návazně i kriminality v ČR. Ve druhém článku jsem zdůrazňoval nezbytnost zásadní změny přístupu města nejen ke všem zadavatelům práce, ale i k jeho občanům.

Číst více
0

PŘÍBRAMÁCI, A CO DÁL? (2. DÍL)

Nezaměstnanost je velmi nebezpečný jev. Dotýká se nejenom těch, kteří práci mají, ale potažmo všech občanů města či regionu, kde se tento fenomén vymkl přijatelným mezím.

Vysoká míra nezaměstnanosti, pohybující se v Příbrami mezi 10,5 až 14,3 % (v zimním období) podvazuje výkonnost místní ekonomiky, tržby obchodů a služeb, a tím i příjmy do naší společné městské kasy. Nezaměstnaní jsou pochopitelně frustrovaní, protože většina z nich nedokáže ustát roli, že nejsou soběstační, a že je ostatní živí.

Číst více
0