Životopis

Můj životaběh...

Narodil jsem se na Josefa, v Příbrami léta páně 1959.

Základní devítiletou školu jsem vychodil v Příbrami, kde jsem se proslavil několika úspěšně provedenými chemickými pokusy, jejichž výsledkem byly nádherné ohňostroje či detonace.

Záliba v chemii a v třaskavinách mne přivedla na vojenské gymnázium v Opavě, kde má láska k chemii ještě zesílila. Po ukončení gymnázia jsem proto od armády odešel a nastoupil na Vysokou školu chemicko-technologickou, kterou jsem v roce 1982 jako inženýr chemie opustil a stal se na rok závozníkem v rybářství Lahovice, kde jsem se finančně zotavil a naučil se anglicky tak, abych se mohl
ucházet o práci na Omnipolu.

Tato organizace zaměstnávala řadu opravdových profesionálů, protože prodej zbraní obecně, je celkem sofistikovaná záležitost. Já osobně jsem se však prodejem této komodity nikdy nezabýval. 
Vzhledem k mým státnicím z francouzštiny a němčiny jsem byl zařazen na odbor 70, investiční celky.

Již po dvou letech jsem dostal šanci vycestovat na technickou kancelář do Tripolisu a následně jsem byl jmenován zástupcem Omnipolu na největším investičním celku své doby, montovna a opravna tanků (TAS) v hodnotě téměř 1 mld. USD. Mým úkolem bylo napomáhat inkasu od velmi neochotného partnera, kterým Military Industry Organization byla. Spřátelil jsem se s mnoha Libyjci natolik, že si toho povšimla i ČS pojišťovna a jmenovala mne zároveň havarijním komisařem pro tripolský přístav. Zvonění klíči jsem proto „prošvihnul" a do republiky jsem se vrátil až v roce 1990.

Spolu s mým otcem a panem Kreysou jsme založili firmu VK, která se zabývala stavební činností v SRN, kde mým úkolem bylo opět zjišťování inkasa od našich obchodních partnerů.
V maximu jsme zaměstnávali až 180 českých pracovníků, na takových projektech, jako bylo dálniční přemostění údolí Nesselwang nebo podzemní garáže pod náměstím v Kemptenu. (Mimochodem městu Příbram jsme cca před 15 lety nabízeli podobný projekt pod Náměstím TGM a byli jsme připraveni ho i financovat).

V roce 1991 jsme v tomtéž složení založili společnost RAVAK, která byla zpočátku financovaná právě z prostředků získaných zahraniční stavební činností, kterou jsme posléze opustili.

Nikdy jsem nebyl členem žádné strany, a to ani před revolucí a ani po ní. STB prý moji činnost monitorovala, ale to jsem mohl jenom tušit.

Jindřich Vařeka jun.